Nike

 • czech  
 • Přihlásit

Nike Černá/Bílá/Hrom šedá/Světle smetanová obuv Nike Air VaporMax Flyknit Moc 2 Bota | 11807199

5,224.43Kč  1,763.52Kč

 • Kód: KDU957
 • Přepravní hmotnost: 1.47kg
 • 171 Balení skladem
 • Výrobce: Nike CZ

More Colours:
Nike Slídově zelená/Neo tyrkysová/Volt obuv Nike Air VaporMax Flyknit Moc 2 Bota | 48573324
Nike Měsíční zrnko/Indigový výbuch/Sluneční červená obuv Nike Air VaporMax Flyknit Moc 2 Bota | 12910805

Vyberte prosím:

Množství

NA VZDUCHOVÉM POLŠTÁŘI


Lehká a pružná bota Nike Air VaporMax Flyknit Moc 2 přichází s elegantnější verzí původního designu. Elastické šňůrky z materiálu gore nahrazují tkaničky a dobře drží botu na noze. Revoluční tlumicí vrstva přímo pod chodidlem vyvolává pocit popírající gravitaci.


Odlehčená podpora

Přidaná vrstva na patě dává lepší oporu než předchozí verze téhle boty. Budeš se cítit jistěji a stabilněji a noha se ti nebude vychylovat do stran.


Snadné obouvání a zouvání

Původní model Air VaporMax Moc jsme upravili tak, že elastický pásek je tenčí a elegantnější. Bota se snadno a rychle obouvá a zouvá, a navíc dobře drží na noze. V návaznosti na historický odkaz Nike najdeš na levém pásku nápis „Air“, na pravém „Max“.


Revoluční tlumení

Díky nejnovější inovaci tlumení Max Air bude celá noha od prstů až po patu jako v bavlnce. Tahle bota už nemá tradiční mezipodešev, takže pod chodidlem je tím pádem přímo umístěná jednotka Nike Air. Tlumení chrání nohu před nárazy, ke kterým dochází při dopadu. Při běhání se v ní cítíš jednoduše skvěle. Systém Air VaporMax je tak pružný a lehký, že budeš mít pocit, že skoro létáš.


Podrobnosti o produktu

 • Konstrukce Flyknit 
 • Gumová podrážka
 • Drop: 10 mm
 • Zobrazená barva: Černá/Bílá/Hrom šedá/Světle smetanová
 • Styl: AH7006-002

 • Tajemství designu

  Model Air VaporMax zahajuje novou éru v inovacích Nike. „Úplně změnil náš přístup k tomu, jak navrhujeme boty s tlumením Air,“ říká Zachary Elder, návrhář inovací v oblasti tlumení. U modelu VaporMax chtěli návrháři reálně vyjádřit pocit „běhání na vzduchovém polštáři“. Začali přetvořením jednotky Air tak, aby ji mohli spojit přímo se svrškem. „To byla ta největší výzva,“ dodává hlavní návrhář bot Tom Minami – ale stálo to za to. „Bez mezipodešve a svrchní vrstvy stélky vnímá člověk tlumení Air naprosto novým způsobem.“ U předchozích modelů Air Max jsme chtěli do podrážky dostat vzduchového tlumení co nejvíc, ale u modelu VaporMax jsme se zaměřili hlavně na to, jak tlumení Air efektivně využít. „Při došlapu se každý výčnělek zaboří do jednotky Air a zvýší se tlak,“ vysvětluje Elder. „Při zvednutí nohy se tlak uvolní a dojde k pružnému odrazu.“ Po sedmi letech od vzniku nápadu až po uvedení na trh Elder a Minami nadšeně čekají, co přinese budoucnost. „Jsem na náš produkt nesmírně hrdý,“ říká Elder. „Tenhle nový přístup bude průlomový – nejen pro tlumení Air, ale i pro Nike.“


  Vznik modelu Nike Air Max

  V roce 1978 vyvinulo Nike pro svoje boty revoluční jednotku Air-Sole. V roce 1987 spatřila světlo světa jednotka Nike Air Max 1 s viditelnou vzduchovou kapslí v patě. Fanoušci téhle značky tak mohli pohodlí jednotky Air-Sole nejen cítit, ale i vidět. Od té doby se nová generace bot Nike Air Max stala mezi sportovci a sběrateli hitem díky zajímavým barevným kombinacím a spolehlivému odlehčenému tlumení.


  Vznik technologie Flyknit

  Technologie Nike Flyknit vznikla na základě ohlasů běžců. Ti hledali botu, která by padla na nohu jako ulitá – podobně jako ponožka. Nike sestavilo týmy analytiků, technických odborníků a návrhářů. Trvalo 4 roky, než se jim podařilo vytvořit technologii potřebnou k vyrobení tkaného svršku s požadovanou strukturou a odolností. Dalšími úpravami se v jediné vrstvě materiálu dosáhlo optimální opory, pružnosti a prodyšnosti. Výsledkem je lehounký, přiléhavý a prakticky bezešvý svršek. Nevídaně precizní design je maximálně funkční a v porovnání s tradičním stříháním a šitím snižuje množství odpadního materiálu v průměru o 60 %. Při výrobě každého páru bot Flyknit se použije materiál odpovídající šesti recyklovaným plastovým lahvím. Skládkám se tak ulehčuje od tisíců tun materiálu.